Aktualności

UKS KAPRY ARMEXIM

Aktualności

W dniu 13.08.2018 Zarząd UKS Kapry-Armexim Pruszków powierza prowadzenie grupy liceum/gimnazjum Trenerowi Remigiuszowi Gołębiowskiemu w sezonie 2018/2019

informacje na temat Trenera.

REMIGIUSZ GOŁĘBIOWSKI – Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, licencjonowany trener PZP II klasy, trener Światowej Organizacji Pływania w Wodach Otwartych (WOWSA World Open Water Swimming Association), instruktor pływania i wieloletni zawodnik. Swoją karierę rozpoczął w Raciborskim klubie MKS Victoria ucząc się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, a zakończył na kategorii Masters w warszawskim Stowarzyszeniu Pływackim Swimmers. Po ukończeniu liceum reprezentował barwy AZS-AWF Warszawa na warszawskiej AWF, pod koniec swojej kariery zajął się zawodniczo Ratownictwem Wodnym. Po ukończeniu studiów wyleciał do Stanów Zjednoczonych i kontynuował swoja przygodę z pływaniem najpierw jako zawodnik, a potem jako asystent trenera grupy juniorów i trener grupy Kids i Masters w GPAC-Greater Pensacola Aquatic Club w Pensacoli na lokalnej uczelni University of West Florida. Po Powrocie do kraju zajmował się biznesem do dnia kiedy postanowił otworzyć Stowarzyszenie Pływackie Swimmers, które zrzesza grupy dziecięce oraz grupy Masters, których jest trenerem. Jako 2 człowiek w Polsce podjął się wyzwania, polegającego na przepłynięciu Morza Bałtyckiego wpław (projekt „Baltic Adventure”), niestety nie udanego, ale z tego co wiemy, nadal jest to w planach. Jako zawodnik był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów, obecnie jest medalistą Mistrzostw Polski w Pływaniu Masters oraz posiada kilkanaście tytułów Mistrza Polski w pływaniu sportowym jaki i na Wodach Otwartych. Posiada także tytuł Mistrza Polski na kilku dystansach w pływaniu ekstremalnym ( woda poniżej 5˚ C), jako nieliczny człowiek w Polsce posiada certyfikat ukończenia dystansu 1 km w wodzie o tem 2˚C. Jest Laureatem konkursu „Lider Animator” fundacji Sport Support, za projekt „Warszawa pływa”, organizatorem Mistrzostw Polski w Pływaniu Master, pomysłodawcą i organizatorem popularnych Charytatywnych Zawodów Pływackich „Pływam dla…” gdzie udziela się charytatywnie i wspiera chore dzieci. Jego zainteresowania to oczywiście pływanie sportowe, pływanie ekstremalne, niskie temperatury, Aikido, rekiny i psychologia sportu. Ojciec dwóch synów, którym poświęca się w każdej wolnej chwili.

remo